loading

Varantlar yatırımcıya, dayanak varlığı önceden belirlenen bir fiyattan belirli bir tarihte alma ya da satma hakkı veren ve bu hakkın nakit uzlaşı ile kullanıldığı menkul kıymet niteliğindeki sermaye araçlarıdır. Diğer bir deyişle varant, menkul kıymet haline getirilmiş opsiyonlardır. Varantlar yatırımcıya bir hak verirken yükümlülük getirmez.

BİST'te Kolay İşlem

Varant risk bildirim formunu doldurduktan sonra istediğiniz banka veya aracı kurumdan kolaylıkla varant işlemi yapabilirsiniz.

Düşük Komisyon

Komisyon tutarını dayanak varlık fiyatı değil, varant fiyatı belirler. Bu sayede daha düşük komisyon ödersiniz.

Çift Yönlü İşlem

Piyasa hem yükselirken hem de düşerken yatırım yapabilirsiniz. Örneğin piyasada düşüş beklentiniz için satım varantlarını tercih edebilirsiniz.

Yüksek Likidite ve Dar Makas

Piyasa yapıcılık sistemi sayesinde tüm varantlarda sürekli kotasyon verilmektedir. Piyasa yapıcı, tüm varantlarda olabilecek en dar makasla en yüksek likiditeyi sağlamayı amaçlar.

Stratejiler

Varantları doğru şekilde kullanmak diğer yatırım araçlarına göre daha önemlidir çünkü varantlar kullanıma göre riski arttırabilir veya azaltabilir.

DETAYLI BİLGİ

Varant Risk Grupları

Yatırımcılarımızın stratejilerine en uygun varant seçebilmesinde yol gösterici olmak için Varantlarımızı 4 farklı risk grubuna ayırdık.

DETAYLI BİLGİ

Nasıl Varant Alınır?

Yatırım hesabınızın olduğu herhangi bir banka ve aracı kurumda kolaylıkla varat işlemi yapabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ
;
;
;