İş Varant | Duyuru 19.07.2021 09:34:23

Kurban Bayramı dolayısıyla önümüzdeki günlerde Borsa İstanbul’un tatil günleri aşağıdaki gibi olacaktır.

20-21-22-23 Temmuz 2021, Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma Kurban Bayramı
Detaylı Bilgi İçin; https://www.borsaistanbul.com/tr/sayfa/143/resmi-tatil-gunleri

İş Yatırım tarafından ihraç edilen varantlarda günlük zaman değer kaybı (TETA) takvim günü esasına göre işlemektedir. Bu nedenle bayram tatilinde piyasanın kapalı olduğu günlerde de günlük zaman değer kaybı işleyecektir.

Yatırımcılar
www.isvarant.com internet sitemizde bulunan Varant Analiz sayfasından vadeye kalan gün sayısını azaltarak bayram sonrası varantlarının piyasa yapıcı alış fiyatlarını hesaplayabilirler.

Hatırlatma:

Zaman değeri kaybı düşünülünce kısa vadeli varantların elde tutulması oldukça risklidir. Zararda varantların vade sonu yaklaştıkça fiyatlarında zaman değeri kaybından dolayı sert düşüşler yaşanabilir. Dayanak varlık fiyatı kullanım fiyatının altında olan ALIM varantları vade sonunda değersiz itfa olacaklardır. Dayanak varlık fiyatı kullanım fiyatının üstünde olan SATIM varantları vade sonunda değersiz itfa olacaklardır. Vade sonu yaklaştıkça tüm varantların zaman değeri kaybı arttığı için yatırımcılarımızın daha uzun vade varantları tercih etmelerini tavsiye ederiz.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspxVarant

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin