İş Varant Raporu: İş Varant 29.01.2021 11:58:53


Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bir iner, bir çıkarım bu yokuşu...

Dünya borsalarında oynak seyir devam ediyor. ABD, Avrupa vadelileri ve Asya borsaları tepki alışlarından önceki seviyelerin altına geriledi. Aşırı uzun olan pozisyonların azaltılması ve Çin’de nakit sıkışıklığı geri çekilmeye gerekçe olarak gösteriliyor.

Salgınla mücadele ve şirket karlarındaki olumlu gelişmelere rağmen Türkiye varlıkları dünya piyasalarındaki oynaklıktan olumsuz etkileniyor. MSCI Türkiye Perşembe günü %1,7 yükselerek en iyi performans gösteren üç EMEA endeksi arasında yer aldı. Ancak sene başından beri %1,7 kayıpla halen dünyanın %6 gerisindeyiz.

Yılın ilk enflasyon raporunda Merkez Bankası yukarı yönlü risklere rağmen enflasyon hedefini sabit tuttu. Faizlerin uzun süre yüksek tutulacağı ve gerekirse ilave sıkılaşmaya gidileceğini vurguladı.

Merkez Bankası’nın enflasyon hedefini tutturabileceğine henüz ikna olmadık. 2021 yılı enflasyonu düşürmek için zorlu bir yıl. İç ve dış dinamikler enflasyon baskısının artacağına işaret ediyor.

Ama Türk lirası ve 10 yıllık Devlet İç Borçlanma senetlerinin yabancı girişiyle prim yapmasını önemsiyoruz. Hisse senedinin tersine döviz ve tahvil piyasalarında gelişmekte olan ülkelere göre daha güçlü bir seyir izliyoruz.

NOT: Raporda Piyasa Yapıcı Alış fiyatı 0,00 olan varantlarda, rapor hazırlanma esnasında işlem gerçekleşiyor olabilir.

11:53 itibariyle Brent Petrol, Nisan 2021 kontratı 55,29 seviyesindedir.

11:53 itibariyle Brent Petrol, Mayıs 2021 kontratı 55,06 seviyesindedir.

11:53 itibariyle DAX Mart 2021 vadeli kontratı: 13.510,0

11:53 itibariyle Pamuk Mart 2021 Vadeli KG/TL: 12,93 TL

*Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Eğitim Videolarına ve Bültenlere Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/video-bulten/videolar/platform-egitim-videolari.aspx

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Cüneyt Güler