İş Varant Raporu: İş Varant 12.01.2021 10:48:12


Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tamam mı, devam mı?

Güçlü başlangıcın ardından sert satışlarla haftaya başladık. ABD tahvil faizlerindeki artış dolardaki düşüş trendini tersine çevirerek hisse senedi piyasalarında bir satış dalgasına yol açtı.

Makro resimde bir değişiklik yok. Ek Mali Paket ve aşılama süreci ikinci dalgaya rağmen büyüme beklentilerini canlı tutuyor. Ancak ABD faizlerindeki yükselişte büyüme değil, enflasyon baş rolde oynuyor.

Yaşanan satışı yükseliş trendinin tersine dönmesinden ziyade şişmiş değerlemelerin tetiklediği bir kar satışı olarak görüyoruz. Değer ve döngü şirketlerinin teknoloji şirketlerini yenmesi hisseden kaçıştan çok bir rotasyona işaret ediyor.

Gelişmekte olan ülke borsalarında genele yaygın bir satış eğilimi görülmüyor. Arjantin, Brezilya, Güney Afrika, Türkiye gibi az sayıda ülkede sert satışlar görülüyor. Gelişmekte olan Avrupa ve Asya borsalarında önemli bir satış baskısı yok.

Türkiye varlıkları doların güçlenmesinden en olumsuz etkilenen gelişmekte olan piyasalar arasında yer alıyor. Güney Afrika, Brezilya ve Türkiye döviz kuru ve hisse cephesinde negatif ayrışıyor.

NOT: Raporda Piyasa Yapıcı Alış fiyatı 0,00 olan varantlarda, rapor hazırlanma esnasında işlem gerçekleşiyor olabilir.

10:05 itibariyle Brent Petrol, Nisan 2021 kontratı 55,84 seviyesindedir.

10:05 itibariyle Brent Petrol, Mayıs 2021 kontratı 55,64 seviyesindedir.

10:05 itibariyle DAX Mart 2021 vadeli kontratı: 13.953,0

10:05 itibariyle Pamuk Mart 2021 Vadeli KG/TL: 13,22 TL

*Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Eğitim Videolarına ve Bültenlere Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/video-bulten/videolar/platform-egitim-videolari.aspx

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Cüneyt Güler