İş Varant | Duyuru 11.12.2020 10:05:31

Merhaba,

IZIUH,GRIZF varantında SPK izinli ihraç miktarımızın tamamını satmış bulunuyoruz. Bu nedenle ilgili varantlarda piyasa yapıcı satış kotasyonu giremiyoruz. Piyasa yapıcı alış fiyatımız üzerinde yeralan fiyat seviyeleri Borsa İstanbul kuralları çerçevesinde yatımcıların kendi belirledikleri alış ve satış fiyatlarıdır. Yatrımcıların belirlediği fiyatlar dayanak varlık hareketleri ile paralellik göstermeyebilir.

Yatırımcılarımızın; IZIUH,GRIZF varantında alım işlemi yapmamalarını veya yapacaklarsa da alım yaptıkları fiyata çok dikkat etmelerini öneriyoruz.

Örnek:
Duyurunun yayınlanma saati itibarıyla SPK izinli ihraç miktarımızın tamamını satmış bulunduğumuz GRIZF varantının piyasa yapıcı alış kotasyonu (teorik fiyatı) 0,01 TL iken Borsa İstanbul kuralları çerçevesinde yatımcıların kendi belirledikleri alış satış fiyatları neticesinde GRIZF varant tahtasındaki alış seviyesi 0,04 TL, satış seviyesi ise 0,05 TL de bulunmaktadır. (yani GRIZF, varantını 0,05 TL den alabilir, 0,04 TL den satabilirsiniz.)

Duyurunun yayınlanma saati itibarıyla teorik değeri 0,01 TL olan GRIZF varantını varant tahtasındaki alış seviyesi olan 0,05 TL den almak, GRIZF varantını teorik değerinden 0,04 TL daha pahalıya almak anlamına gelmektedir.

"Varant Akademi - Piyasa Yapıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler" konulu animasyon videomuzu İş Yatırım YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.Piyasa Yapıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
https://youtu.be/hCAL4XtDqqQ

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin