İş Varant Raporu: İş Varant 10.11.2020 11:47:33


Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Piyasalarda aşı sevinci...

Dünya borsalarında uzun zamandır gördüğümüz en güçlü yükseliş yaşanıyor. ABD seçimleriyle rahatlayan piyasalar %90 oranında etkili olan Covid-19 aşısının bulunduğu haberiyle yeni zirveler yapıyor.

Piyasa fiyatlamalarına bakıldığında salgının kötü etkilediği piyasalarda en güçlü değer artışları görülüyor. Salgınını merkezi durumundaki Avro bölgesi ve Güney Amerika hisseleri %5’e yakın değer artışıyla yükselişte başı çekiyor.

Teknoloji ağırlıklı ABD borsaları Nasdaq endeksindeki gerileme nedeniyle %0,8 artış ile dünyanın gerisinde kalıyor. Salgından etkilenen Çin dışı gelişmekte olan ülkeler %2’nin üzerinde artışla olumlu havadan yararlanıyor.

Türkiye varlıkları hiç şüphesiz günün yıldızı... Ekonomi yönetimindeki değişim sonrası doğru politikaların uygulanacağı beklentisi aşı haberiyle birleşince piyasalar bayram yerine döndü. Türk lirası %5’e yakın değer artışıyla en güçlü para birimi. MSCI Türkiye %9 değer artışıyla 2020 başından beri olan kayıplarının dörtte birini bir günde geri aldı.

Piyasalardaki yükseliş devam eder mi, yoksa beklentiler bitti deyip satış mı yapmalı. Bu sorunun cevabını vermek zor. Sabah ilk işlemler itibariyle ABD ve Avrupa vadelilerinde satıcılı bir seyir görülüyor. Dolar ve altın gibi emin liman yatırım araçlarında da sınırlı bir artış var.

NOT: Raporda Piyasa Yapıcı Alış fiyatı 0,00 olan varantlarda, rapor hazırlanma esnasında işlem gerçekleşiyor olabilir.

11:05 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2021 kontratı 42,75 seviyesindedir.

11:05 itibariyle Brent Petrol, Şubat 2021 kontratı 43,01 seviyesindedir.

11:05 itibariyle DAX Aralık 2020 vadeli kontratı: 13.100,50

11:05 itibariyle Pamuk Aralık Vadeli KG/TL: 12,75 TL

*Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Eğitim Videolarına ve Bültenlere Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/video-bulten/videolar/platform-egitim-videolari.aspx

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Cüneyt Güler