İş Varant | Duyuru 26.10.2020 10:07:07

Merhaba,

SBIHB,ASIID varantlarında SPK izinli ihraç miktarımızın tamamını satmış bulunuyoruz. Bu nedenle ilgili varantlarda piyasa yapıcı satış kotasyonu giremiyoruz. Piyasa yapıcı alış fiyatımız üzerinde yeralan fiyat seviyeleri Borsa İstanbul kuralları çerçevesinde yatımcıların kendi belirledikleri alış ve satış fiyatlarıdır. Yatrımcıların belirlediği fiyatlar dayanak varlık hareketleri ile paralellik göstermeyebilir.

Yatırımcılarımızın; SBIHB,ASIID varantlarında alım işlemi yapmamalarını veya yapacaklarsa da alım yaptıkları fiyata çok dikkat etmelerini öneriyoruz.

Örnek:
Duyurunun yayınlanma saati itibarıyla SPK izinli ihraç miktarımızın tamamını satmış bulunduğumuz ASIID varantının piyasa yapıcı alış kotasyonu (teorik fiyatı) 0,01 TL iken Borsa İstanbul kuralları çerçevesinde yatımcıların kendi belirledikleri alış satış fiyatları neticesinde ASIID varant tahtasındaki alış seviyesi 0,03 TL, satış seviyesi ise 0,04 TL de bulunmaktadır. (yani TPIHI varantını 0,04 TL den alabilir, 0,03 TL den satabilirsiniz.)

Duyurunun yayınlanma saati itibarıyla teorik değeri 0,01 TL olan ASIID varantını varant tahtasındaki alış seviyesi olan 0,04 TL den almak, ASIID varantını teorik değerinden 0,03 TL daha pahalıya almak anlamına gelmektedir.

"Varant Akademi - Piyasa Yapıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler" konulu animasyon videomuzu İş Yatırım YouTube kanalımızdan izleyebilirsiniz.Piyasa Yapıcı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
https://youtu.be/hCAL4XtDqqQ

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz.
0 212 350 2300 -
www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin