İş Varant Raporu: İş Varant 29.06.2020 11:08:09


Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

İkinci dalga ekonomiyi kapatır mı?

Finansal piyasalar iki haftada ikinci kez dalgalanıyor. Açıklanan ekonomik verilerin beklenenden iyi gelmesine rağmen risk iştahındaki kötüleşme vaka sayısının artması nedeniyle ikinci dalga korkularının depreşmesinden kaynaklanıyor.

İkinci dalga ilgili fikrimizi biliyorsunuz. Geniş kitlelerce kullanılan bir aşı bulunmadıkça ikinci dalganın gelmesini kaçınılmaz görüyoruz. Dünya nüfusunun %90’ını barındıran kuzey yarımküre muhtemel ikinci dalga ile Aralık ayında karşılaşacak.

Son günlerde vaka sayısında görülen artışın ikinci dalgayla alakası yok. ?İlk dalgayı kontrol altına almadan ekonomilerini açan ülkelerde vaka sayısı artıyor (Amerika, Meksika, Hindistan, İran).

Sorulması gereken asıl soru vaka sayısının artıp artmayacağı değil, vaka sayısını tırmandığı Texas, Florida gibi eyaletlerde ekonomi kapatılacak mı? Ülke genelinde bu yüzden tüketici güveni bozulur mu, ekonomide ikinci bir dip görülür mü?

Bu sorulara bizim cevabımızı biliyorsunuz. Ekonomilerin kapatılması yerine Türkiye’nin yaptığı gibi kırılgan kesimin korunacağına inanıyoruz. İkinci dip senaryosunu satın almıyoruz.

NOT: Raporda Piyasa Yapıcı Alış fiyatı 0,00 olan varantlarda, rapor hazırlanma esnasında işlem gerçekleşiyor olabilir.

10:30 itibariyle Brent Petrol, Eylül 2020 kontratı 40,33 seviyesindedir.

10:30 itibariyle Brent Petrol, Ekim 2020 kontratı 40,43 seviyesindedir.

10:30 itibariyle DAX Eylül 2020 vadeli kontratı: 12.135,0

10:30 itibariyle Pamuk Aralık Vadeli KG/TL: 8,97 TL

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Eğitim Videolarına ve Bültenlere Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/video-bulten/videolar/platform-egitim-videolari.aspx

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Cüneyt Güler