İş Varant Raporu: İş Varant 11.06.2020 10:41:05


Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Risk iştahı zayıflıyor...

FOMC toplantısı sonrası piyasalar satıcılı bir seyir izliyor. Fed’in açıklamalarında risk iştahını bozacak bir negatif sinyal yok. Ancak son üç gündür devam eden satışı tersine çevirecek pozitif bir mesaj da içermiyor.

Piyasaların sevdiği mesajlar: Ekonomiyi desteklemek için genişleyici para politikası uzun süre devam edecek. Faizler 2022 yılına kadar mevcut seviyelerinde tutulacak. Varlık alımlarına devam edilecek.

Piyasanın sevmediği mesajlar: Ekonominin salgın öncesi seviyelere dönmesi uzun sürecek. Fed’in tahminleri emek piyasasındaki hasarın onarılmasının üç yıla yakın zaman alacağını gösteriyor.

Piyasa fiyatlamaları ne söylüyor? Piyasalar V şeklinde bir canlanma fiyatlamasından uzaklaşıyor. Otomotiv, hava yolları, oteller, enerji gibi döngüsel sektörlerdeki değer kaybı hızlanırken, defansif sektörler direniyor. Teknoloji hisseleri yeni zirveler yapıyor. Emtia fiyatları,emtia üreten ülke hisseleri ve para birimleri değer kaybediyor.

Risk iştahı zayıflıyor mu? ABD tahvilleri, altın gibi emin liman yatırım araçlarındaki yükseliş ve gelişmekte olan ülke paralarındaki (zar, krw, brl) kayıplar risk iştahının zayıfladığına işaret ediyor.

NOT: Raporda Piyasa Yapıcı Alış fiyatı 0.00 olan varantlarda, rapor hazırlanma esnasında işlem gerçekleşiyor olabilir.

10:25 itibariyle Brent Petrol, Ağustos 2020 kontratı 40,28 seviyesindedir.

10:25 itibariyle Brent Petrol, Eylül 2020 kontratı 40,51 seviyesindedir.

10:25 itibariyle DAX Haziran 2020 vadeli kontratı: 12.185,0

10:25 itibariyle Pamuk Temmuz Vadeli KG/TL: 8,97 TL

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Eğitim Videolarına ve Bültenlere Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/video-bulten/videolar/platform-egitim-videolari.aspx

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için: https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Cüneyt Güler