İş Varant | Duyuru 03.06.2020 10:13:26

Merhaba,

IBIIA, TKIHH, HBIHH, KRILO, PEIJI, PEIJH, PEIJJ, GRIKN, EGIHC, TPIGH, ABIHK, DAIYZ varantlarında SPK izinli ihraç miktarımızın tamamını satmış bulunuyoruz. Bu nedenle ilgili varantlarda piyasa yapıcı satış kotasyonu giremiyoruz. Piyasa yapıcı alış fiyatımız üzerinde yeralan fiyat seviyeleri Borsa İstanbul kuralları çerçevesinde yatımcıların kendi belirledikleri alış ve satış fiyatlarıdır. Yatrımcıların belirlediği fiyatlar dayanak varlık hareketleri ile paralellik göstermeyebilir. Bu nedenle yatırımcılarımızın IBIIA, TKIHH, HBIHH, KRILO, PEIJI, PEIJH, PEIJJ, GRIKN, EGIHC, TPIGH, ABIHK, DAIYZ varantlarında alım işlemi yapmamalarını veya yapacaklarsa da alım yaptıkları fiyata çok dikkat etmelerini öneriyoruz.

Örnek:

Duyurunun yayınlanma saati itibarıyla SPK izinli ihraç miktarımızın tamamını satmış bulunduğumuz HBIHH varantının piyasa yapıcı alış kotasyonu (teorik fiyatı) 0,03 TL iken Borsa İstanbul kuralları çerçevesinde yatımcıların kendi belirledikleri alış satış fiyatları neticesinde HBIHH varant tahtasındaki alış seviyesi 0,11 TL, satış seviyesi ise 0,12 TL de bulunmaktadır. (yani HBIHH varantını 0,12 TL den alabilir, 0,11 TL den satabilirsiniz.)

Duyurunun yayınlanma saati itibarıyla teorik değeri 0,03 TL olan HBIHH varantını varant tahtasındaki alış seviyesi olan 0,12 TL den almak, HBIHH varantını teorik değerinden 0,09 TL (%300) daha pahalıya almak anlamına gelmektedir.

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz.
0 212 350 2300 -
www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin