İş Varant Raporu: İş Varant 20.01.2020 10:52:48

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Petrol fiyatlarında arz kaynaklı yükseliş...

Küresel piyasalar yeni zirveler yapmaya devam ediyor. Libya’da yaşanan çatışmaların ve Irak’taki protestoların ihracatı sekteye uğratması üzerine petrol haftaya yükselişle başladı. Emin liman altın ve yen fiyatlarında önemli bir hareket yok.

Türkiye varlıkları dünyadan negatif ayrışmaya devam ediyor. Hisse senedi ve Türk lirasında Merkez Bankası faiz indirimi sonrası dünyaya göre daha zayıf bir seyir görülüyor. Moody’s ve Fitch’in "faiz indirimlerinin Türkiye’nin risk iştahına bağımlılığını artırdığını" iddia eden açıklamaları fiyatları baskılıyor.

Rekabet kurulunun bankalarla ilgili soruşturma açmasının kısa vadede piyasa fiyatlamaları üzerinde etkisi olmasını beklemiyoruz. Petrol , bakır ve demir çelik gibi emtia fiyatlarındaki yükseliş Merkez Bankasının enflasyon tahminine ulaşılmasını zorlaştırıyor.

10:20 itibariyle Brent Petrol, Mart 2020 kontratı 65,54$, Nisan 2020 kontratı 64,65, Mayıs 2020 kontratı 63,90 seviyesindedir.

10:20 itibariyle DAX Mart 2020 vadeli kontratı: 13.510,5

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Naz Noyan