İş Varant Raporu: İş Varant 17.01.2020 10:29:26

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kar satışları ile yükseliş trendi devam

Dün açıklanan kuvvetli Amerikan tüketim verisinden sonra Çin’den beklentilerden iyi gelen aylık sanayi üretim ve beklentiler doğrultusundaki büyüme rakamları dünya ekonomisinin iyileşmekte olduğunu gösteriyor. Çin-Amerika arasındaki ticaret savaşları konusundaki olumlu gelişmeler de genel olarak dünya hisse senedi piyasalarını desteklemeye devam ediyor.

Dünkü Merkez Bankası faiz indiriminden ve global hisse senedi piyasaları iyimserliğinden yararlanan BIST100 gün içi kazanımlarını koruyamayarak bir önceki güne göre yatay bir seviyeden kapattı. Merkez Bankası kararından sonra TL’nin görece güçlendiği görülüyor. Bu arada bankaların yurtdışı Eurobond ihraçlarını yeniden başlatmaları özellikle gerileyen CDS risk primlerimizin ilk olumlu sonuçları olarak okunabilir.

2019 son çeyrek karlarının açıklanacağı döneme yaklaşırken şirket özelinde ve bilanço beklentilerine yönelik hareketler yoğunlaşabilir. Bugün piyasamızın güne hafif satıcılı başlayacağını öngörmekle beraber gün içi yönümüzü daha çok yabancı ilgisi ve global gelişmeler belirleyecek.

10:20 itibariyle Brent Petrol, Mart 2020 kontratı 64,65$, Nisan 2020 kontratı 63,84, Mayıs 2020 kontratı 63,19 seviyesindedir.

10:20 itibariyle DAX Mart 2020 vadeli kontratı: 13.481,5

10:20 itibariyle Pamuk Mayıs Vadeli KG/TL: 9,88 TL

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Naz Noyan