İş Varant Raporu: İş Varant 10.12.2019 10:32:23

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

PPK toplantısı öncesi Türk lirasında satıcılı seyir

İlave gümrük vergilerinin devreye gireceği 15 Aralık öncesinde dünya piyasalarında kar satışları görülüyor. Genel beklenti, ABD - Çin görüşmelerinde kalıcı bir barış sağlanmasa da ateşkesin (FAZ-1) sağlanacağı yönünde. Ancak 15 aralık yaklaşırken spot yuan ile vadeli arasındaki farkın açılması ve yuan / yen korelasyonunun negatife dönmesi hayra alamet değil.

Türkiye varlıkları uzun süreden beri ilk kez dünyadan negatif ayrışıyor. Market Bankası’nın önden yüklemeli faiz indirimine devam edeceği endişesi ile Türk lirası son beş günde %1 kayıpla dünyanın en çok kaybettiren gelişmekte olan ülke parası konumunda. MSCI Türkiye %0,9 kayıpla (MSCI GOÜ +%0,2) gelişmekte olan piyasalardaki gerilemede başı çekiyor.

ABD borsası ve Asya vadelilerindeki kayıplara rağmen Türkiye piyasalarında yatay bir açılış bekliyoruz. Faiz karı öncesi Türk lirasında sınırlı kayıp görülebilir. Faizlerdeki düşüşten olumlu yararlanacak otomotiv ve gayri-menkul-yatırım hisselerinde pozitif bir seyir öngörüyoruz.

10:15 itibariyle Brent Petrol, Şubat 2020 kontratı 64,20$, Mart 2020 kontratı 63,23$ ve Nisan 2020 kontratı 62,49 seviyesindedir.

10:15 itibariyle DAX spot değeri: 13071,50

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Murat Akbıyık