İş Varant Raporu: İş Varant 05.12.2019 10:31:52

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yükseliş için yerlerinizi alın...

Ticaret savaşı alırım, ticaret savaşı satarım. Hong Kong gerginliğini ABD - Çin görüşmelerinde pazarlık unsuru olarak gören piyasalar havada uçuşan sert açıklamalara rağmen ticaret savaşı duvarının aşılacağına inancını korumaya devam ediyor.

Risk iştahındaki toparlanmaya paralel Türkiye varlıkları Salı günkü kaybını büyük ölçüde geri aldı. Euro-tahvil, DİBS, CDS ve hissede en çok kazandıran gelişmekte olan piyasalar arasındayız. Türk lirası ise faiz indirimi beklentisiyle gelişmekte olan ülke paralarına göre daha zayıf görünüyor.

Türkiye varlıklarındaki pozitif havanın devam etmesini bekliyoruz. Gelişmekte olan ülkelere göre daha güçlü kar büyümesi ve daha cazip değerlemeler nedeniyle Türkiye varlıklarını cazip buluyoruz. Yabancı katılımının sınırlı olması ve Türkiye’nin dünyadan uzun süredir negatif ayrışması olası yükselişi destekliyor.

12 Aralık’taki PPK toplantısındaki faiz indirim beklentisinin 150 baz puana ulaştı. Tarih tekerrür edecekse Merkez Bankası piyasa beklentisini aşıp 200 baz puan civarı bir faiz indirimi ile piyasaları şaşırtabilir.

10:17 itibariyle Brent Petrol, Şubat 2020 kontratı 62,96$ ve Mart 2020 kontratı 62,14$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Murat Akbıyık