İş Varant Raporu: İş Varant 04.12.2019 11:35:38

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tepki alışı bekleniyor

Dünya piyasalarındaki satışlar sertleşiyor. Ticaret Bakanı Ross’un anlaşma sağlanmazsa 15 Aralık’ta Çin’e ilave vergi koyarız tehdidi sonrasında hisse senedi piyasalarında kar satışları hızlandı. Risk iştahında genele yaygın bir bozulmadan bahsetmek için henüz erken. Gelişmekte olan ülkelerin döviz ve tahvil piyasalarında önemli bir baskı görülmüyor.

Borsa İstanbul dünya piyasalarındaki satış dalgasından daha fazla kaçamadı. Kasım ayında gelişmekte olan piyasaları %7 yenen MSCI Türkiye dünkü satış dalgasında karının yaklaşık dörtte birini geri verdi. Cumhuriyetçi Senatör Graham’ın Türkiye’ye yaptırımlara yönelik tasarıyı gelecek hafta Senatonun gündemine almayı planladıkları açıklaması satışların derinleşmesinde etkili oldu.

ABD vadelileri ve Asya borsalarının seyri Borsa İstanbul’da hafif alıcılı bir açılışa işaret ediyor. Tepki alışlarının ne kadar kalıcı olacağı küresel risk iştahına ve ABD yaptırımları ile ilgili beklentilere bağlı olacak.

Türkiye varlıklarıyla ilgili orta-vadeli olumlu görüşümüzü koruyoruz. Şirket değerlemelerinden çıkarak yaptığımız hesaplamalar 135.000’lik bir endeks hedefi ile Borsa İstanbul’da %26’lık bir yükselme potansiyeline işaret ediyor. En Çok Önerilenler Listemize Yataş ve Erdemir’i ekliyoruz.

Detayları bugün yayınlayacağımız strateji raporumuzda bulabilirsiniz.

10:15 itibariyle Brent Petrol, Şubat 2020 kontratı 61,03$ ve Mart 2020 kontratı 60,27$ seviyesindedir.

11.16 itibariyle DAX spot değeri:13016,00’dır.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Murat Akbıyık