İş Varant Raporu: İş Varant 03.12.2019 10:55:29

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Evladım sana güveniyorum ama...

Küresel piyasalar Aralık ayına ticaret savaşları endişesi ve zayıf ABD ISM verisinin gölgesi altında sert kayıplarla başladı. Piyasalardaki satışların arkasında üç temel gerekçe görüyoruz: (i) Başkan Trump’ın Brezilya ve Arjantin’den demir çelik ithalatına gümrük vergisi koyması, (ii) Ticaret bakanı Ross’un anlaşma sağlanmazsa 15 Aralık’ta Çin’e ilave vergi koyacağız tehdidi, (iii) ABD imalat sanayinde ticaret savaşları nedeniyle yorgunluk belirtileri.

Türkiye piyasaları dünyayı yenmeye devam ediyor. Beklentilere göre daha zayıf gelen ve ekonomide ihracat lehine dengelenmenin tersine döndüğünü gösteren büyüme ve dış ticaret verilerine rağmen hisse senedinden, tahvile, CDS’ten dövize tüm varlık gruplarında dünyaya göre daha güçlü performans gösteriyoruz.

Dünya piyasalarındaki sert satışlara rağmen Türkiye varlıkları ile ilgili olumlu görüşümüzü koruyoruz. Büyümenin canlanmaya başlamasına rağmen enflasyonun gerilemeye devam ettiği cari açığın sınırlı ölçüde artmasının beklendiği mevcut konjonktür Türkiye varlıklarını destekliyor. 2020 yılında %30’u geçmesini beklediğimiz kar artışları Borsa İstanbul’un dünyadan pozitif ayrışmaya devam etmesini sağlayabilir.

Günün önemli verisi Kasım ayı enflasyonu: İş Yatırım tahmin %0.85, piyasa %0,75.

10:15 itibariyle Brent Petrol, Şubat 2020 kontratı 61,09$ ve Mart 2020 kontratı 60,42$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Murat Akbıyık