İş Varant Raporu: İş Varant 26.11.2019 10:33:49

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Ticaret rüzgarları...

Dünya borsaları Faz-1 ticaret anlaşması rüzgarıyla yükselmeye devam ediyor. ABD borsaları M&A haberlerinin de etkisiyle yeni zirveler yaparken gelişmekte olan ülke hisse senedi ETF’lerine giriş Şubat ayından beri gördüğü en yüksek seviyelere yükseldi.

Türkiye varlıkları S-400 savunma sistemlerinin denenmesi üzerine ABD yaptırımlarının yeniden gündeme gelebileceği spekülasyonlarıyla dünyadan negatif ayrıştı. Gelişmekte olan ülke borsalarının %0,4 yükseldiği haftanın ilk gününde MSCI Türkiye bankaların önderliğinde %1,9 değer kaybetti. Yapı Kredi’nin ortağı Unicredit’in hisse satış kararı banka hisselerindeki kayıplarda etkili oldu. Döviz, tahvil ve CDS piyasalarında da en kötü performans gösterenler arasındaydık.

ABD vadelileri ve Asya borsaları Borsa İstanbul’da yukarı yönlü bir açılışa işaret ediyor. Ekonomi ve şirket cephesinde haber akışının sınırlı olduğu gündemde S400 savunma sistemlerinin denenmesi üzerine ABD cephesinden gelebilecek açıklamalar izlenecek. Jeopolitik nedenlerle satışın devam etmesi durumunda 105.000 seviyesi ana destek olarak öne çıkıyor.

10:15 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 63,57$, Şubat 2020 kontratı 62,51$ ve Mart 2020 kontratı 61,83$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Murat Akbıyık