İş Varant Raporu: İş Varant 19.11.2019 10:44:27

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Borsa İstanbul nereye koşuyor?

Bardağın dolu tarafını gören piyasalarda pozitif hava devam ediyor. ABD borsalarında Dow Jones, S&P 500, Nasdaq eşanlı olarak yeni zirveler yapıyor. ABD şirketlerinin Huawei’ye ürün satma iznini 90 gün uzatması üzerine Asya borsaları yükselişini sürdürüyor.

Küresel risk iştahını ve ekonomideki intizamlı düzeltmeyi arkasına alan Türkiye piyasaları dünya ile arasındaki makası kapatmaya devam ediyor. Hisse senedinden, tahvile, CDS’ten döviz kuruna tüm varlık guruplarında gelişmekte olan piyasalara göre daha güçlü bir performans gösteriyoruz.

ABD ve Asya borsalarındaki yükselişe paralel Borsa İstanbul’da hafif alıcılı bir açılış bekliyoruz. Beşinci denemesinde 105.800 seviyesini geçen Borsa İstanbul için yeni direnç seviyeleri olarak 108.000 ve 110.000 seviyeleri öne çıkıyor. Borsa İstanbul’un için orta vadeli hedef olarak 120.000 seviyesini görüyoruz.

Ekonomi cephesinde "yapı izin istatistikleri ve uluslararası yatırım pozisyonu" günün önemli verileri olarak öne çıkıyor. Pegasus’un açıkladığı Ekim ayı verisinin hisse üzerinde etkisi olmasını beklemiyoruz.

10:15 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 62,28$ ve Şubat 2020 kontratı 61,35$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Murat Akbıyık