İş Varant Raporu: İş Varant 15.11.2019 10:41:44

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Tepki alışı bekleniyor

Küresel piyasalardan iyi haberlerle güne başlıyoruz. ABD vadelileri ve Asya borsaları Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Kudlow’un "birinci faz ticaret anlaşmasında son aşamaya gelindiği" açıklaması üzerine yükseliyor. S%P 500 3100 seviyesini geçerek yeni bir zirve yapıyor. ABD 10 yıllık faizleri ılımlı enflasyon verisi sonrası gerilmeye devam ediyor.

Türkiye piyasalarından çelişkili sinyaller geliyor. Cumhuriyetçi Graham’ın "Eğer S-400 konusunda çözüm bulamazsak ve hem bölge hem de ABD için daha kabul edilebilir bir güvenli bölge sağlanamazsa, Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen yaptırım tasarısının bir versiyonunu Senato’ya getireceğiz." açıklaması sonrası Borsa İstanbul sert satışlarla geriledi. Türkiye eurotahvillerinde ise ABD tahvil faizlerine paralel bir yükseliş yaşandı.

Dünya borsalarındaki yükselişe paralel Borsa İstanbul’un hafif yükselişle açılmasını bekliyoruz. Beklentilerle uyumlu gelen Halkbank hisselerinde endekse paralel bir seyir öngörüyoruz. Endeks 102.000 seviyesinin altına gelmediği müddetçe satışları alım fırsatı olarak görmeye devam ediyoruz.

Bugün yurtiçinde Ağustos ayı istihdam, Ekim ayı Merkezi Bütçe ve Eylül ayı özel sektörün yurtdışından borçlanması verileri izlenecek. Yurtdışında ise ABD perakende ve sanayi üretimi verileri açıklanacak. Açıklanacak veriler hisse senedinden daha çok tahvil piyasası üzerinde etkili olabilir.

10:15 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 62,41$ ve Şubat 2020 kontratı 61,54$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:

https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz


Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin