İş Varant Raporu: İş Varant 12.11.2019 10:38:38

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Kritik görüşme öncesi piyasalar...

ABD tahvil faizlerindeki artış ve Başkan Trump’ın ABD’nin Çin’e uyguladığı ek gümrük vergilerini kaldırmayı kabul etmediği açıklaması sonrası dünya borsaları hafif satıcılı bir seyir izliyor. Ancak henüz küresel risk iştahında bir bozulma yok. Güvenli liman yatırım araçlarına bir yönelme görmüyoruz. Tam tersine altın ETF’lerinde son üç yılın en yüksek çıkışı yaşanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesinde Türkiye hisse senetleri kar satışlarıyla geriledi (MSCI Türkiye -%0,5, MSCI GOÜ -%1,1). Avrupa Birliğinden Türkiye’nin petrol arama faaliyeti karşısında yaptırım kararı ile Cumhuriyetçi ve Demokratların Erdoğan’ın ziyaret davetinin geri çekilmesi isteği piyasalar üzerinde etkili olmadı.

Dünya piyasalarındaki kar satışlarına rağmen Türkiye piyasaları ile ilgili olumlu görüşümüzü koruyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump arasındaki görüşme ve Türkiye ABD İş Konseyi toplantısına yönelik beklentiler Türkiye’nin dünyadan pozitif ayrışmasını sağlayabilir.

Güçlü sonuçlar açıklayan Pegasus’un endeksi yenmesini, zayıf sonuçlar açıklayan Selçuk Ecza, Yataş ve Adana Çimento’nun borsaya göre zayıf performans göstermesini bekliyoruz. Doğuş Otomotiv’in güçlü sonuçlarının fiyatlandığını ve kar satışı gelebileceğini öngörüyoruz.

10:25 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 62,32$ ve Şubat 2020 kontratı 61,43$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin