İş Varant Raporu: İş Varant 08.11.2019 11:29:18

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Türkiye zamanı...

ABD ve Çin’in gümrük vergilerini geri çekme konusunda karşılıklı olarak anlaşması dünya borsalarında yeni bir yükselişi tetikledi. Hisse senedi piyasaları yükselirken, devlet tahvillerinde ve emin liman yatırım araçlarında kayıplar görülüyor.

Türkiye varlıkları açık ara dünyanın en çok kazandıran yatırım araçları konumunda. MSCI Türkiye %3’e yakın yükselerek aybaşından beri en çok değer kazanan gelişmekte olan ülke endeksi oldu. ABD tahvil faizlerindeki yükselişe rağmen Türkiye euro-tahvilleri değer kazanmaya devam etti.

ABD borsalarındaki yükselişe paralel Borsa İstanbul’un %0,5 yukarıda açılmasını ve 104.500 seviyesindeki direncini test etmesini bekliyoruz. Başkan Erdoğan’ın 13 Kasım’daki ABD ziyareti öncesinde Borsa İstanbul’daki yükselişin 105,800 direncine kadar devam edeceğini tahmin ediyoruz.

Şirketler cephesinde MSCI endeksinden çıkartılan Şişecam ve 2019 öngörüsünü aşağı çeken Tüpraş hisselerinde endekse göre zayıf seyir bekliyoruz. Güçlü FAVÖK açıklayan Aygaz ve Almata havalimanını işletmek için teklif veren TAV hisselerinin endeksi yenmesini bekliyoruz.

11:02 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 61,77$ ve Şubat 2020 kontratı 60,90$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin