İş Varant Raporu: İş Varant 07.11.2019 11:26:43

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Posta kutunuzda iyi haberler var...

ABD - Çin anlaşmasının Aralık ayına sarkabileceği söylentileri üzerine gelişmekte olan ülke varlıkları satıcılı bir seyir izliyor. Arjantin, Brezilya, Yunanistan en çok değer kaybeden gelişmekte olan borsalar olarak öne çıkıyor. Avustralya doları, Brezilya reali gibi emtia paralarında sert kayıplar görülüyor.

Türkiye uzun bir aradan sonra ilk kez gelişmekte olan piyasaları vuran satış dalgasını burnu kanamadan atlattı. MSCI Türkiye (%0,6), Rusya (%0,7 ) ile birlikte değer kazanan az sayıda gelişmekte olan piyasa arasında yer aldı.

Hazine’nin 2019 yılı borçlanma programı çerçevesinde 5 yıl vadeli 2,5 milyar doları eurobond ihracında günün en önemli gelişmesiydi. Borçlanma faizinin ilk tahmin olan %5,95’in altında %5,7’de oluşmasını ve satışın üç katı talep gelmesini piyasalar için boğa sinyali olarak görüyoruz.

Dünya piyasalarındaki satıcılı havaya rağmen Türkiye piyasalarının olumlu ayrışmaya devam etmesini bekliyoruz. Başkan Erdoğan’ın Başkan Trump ile 13 Kasım’da görüşmek için ABD’ye gitmesi ve başarılı eurotahvil borçlanması Borsa İstanbul’u desteklemeye devam edecek. 100.600 direncini geçen Borsa İstanbul’un önündeki ilk diren seviyeleri olarak 101.500 ve 102.500 seviyeleri öne çıkıyor. Bugün kar açıklayan şirketler içinde Petkim ve İş Bankası piyasa beklentilerini yenerek öne çıkıyor.

10:05 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 62,24$ ve Şubat 2020 kontratı 61,38$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin