İş Varant Raporu: İş Varant 05.11.2019 10:50:36

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Gelişmekte olan piyasalara para girişi hızlanıyor

Küresel risk iştahı güçlenmeye devam ediyor. Çin’e uygulanan bazı gümrük vergilerinin kaldırılacağı ve ticaret barışı yapılacağı haberleri üzerine ABD hisseleri yeni zirveler yaparken, gelişmekte olan ülke ETF’lerine giriş hızlanıyor. Emin liman olarak görülen devlet tahvillerinde ve yende satışlar devam ediyor.

Borsa İstanbul uzun bir aradan sonra ilk kez gelişmekte olan piyasalardaki yükseliş dalgasına katıldı. Yabancı yatırımcıların genelde alış yönünde olduğu Borsa İstanbul %1,6 yükselerek psikolojik olarak önemli 100.000 direncinin üstünde kapandı.

ABD vadelileri ve Asya borsalarındaki yükselişe paralel Borsa İstanbul’un yükselerek aşılmasını ve 100.500 direncini denemesini bekliyoruz. Küresel risk iştahının güçlenmeye devam ettiği baz senaryoda endeks 104.000 - 105.000 platosuna yükselebilir.

Şirketler cephesinde 2019 öngörülerini aşağı çeken Coca Cola’nın ve zayıf sonuçlar açıklayan Çimsa’nın endeksin gerisinde kalmasını, görece güçlü sonuçlar açıklayan Akçansa’nın ise endeksi yenmesini bekliyoruz. Sürpriz yapmayan Yapı Kredi’de endekse paralel bir seyir öngörüyoruz.

10:40 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 62,11$ ve Şubat 2020 kontratı 61,34$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin