İş Varant Raporu: İş Varant 31.10.2019 10:36:27

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bardağın dolu tarafını gören piyasalar

Faiz oranlarının 25 baz puan indirilerek %1,5 - %1,75 aralığına çekildiği FOMC toplantısı sonrası piyasalarda iyimser bir hava görülüyor. Dirençli tüketici talebini ve güçlü şirket karlarını arkasına alan S&P 500 yeni zirve yapmaya devam ediyor.

Ekonomideki gelişmeleri izlemek için bekleme sinyali veren Fed piyasaları tedirgin etmedi. Piyasalar 2020 yaz aylarında 25bp faiz indirimi daha beklemeye devam ediyor. Başkan Powell’in "faiz artışı için enflasyonda ciddi bir yükseliş görmek lazım" cümlesi piyasaların bardağın dolu tarafını görmesinde etkili oldu.

Dünya borsalarındaki iyimser havaya paralel Türkiye varlıklarında pozitif bir seyir öngörüyoruz. Zayıf Çin PMI verisi sonrası risk iştahında önemli bir bozulma görülmüyor. ABD yaptırımı endişesiyle 50 günlük ortalamasının altında kapatan BIST-100 endeksi için destek olarak 97.900 direnç olarak 100.500 seviyesi öne çıkıyor.

Beklentiden güçlü kar açıklayan Anadolu Hayat, 2020 için pozitif bir görünüm çizen Garanti Bankası, nakit akışı güçlü olan Arçelik, geçmiş yıl karlarından "sürpriz temettü" açıklayan Doğuş Otomotiv hisselerinin endeksi yenmesini bekliyoruz.

Bugün yurtiçi ajandada yılın son Enflasyon Raporu toplantısında Başkan Murat Uysal’ın vereceği mesajlar öne çıkıyor. Son üç toplantıda 1000 baz puan faiz indiren Merkez Bankası piyasaları 2020 yılında enflasyonun sert bir şekilde ineceğine ikna etmeye çalışacak.

10:25 itibariyle Brent Petrol, Ocak 2020 kontratı 60,50$ ve Şubat 2020 kontratı 59,79$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Dinç Ekin