İş Varant Raporu: İş Varant 19.07.2019 11:03:16

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Piyasalar *

Tamam mı devam mı?

Piyasalardaki kar satışı kısa süreli ve sınırlı oldu. Fed ve ECB’den gelen güvercin mesajlar sonrası ABD, Avrupa vadelileri ve Asya borsalarında yön yeniden yukarı döndü. Piyasalar ekonominin yavaşlayarak da olsa büyümeye devam ettiği ve merkez bankalarının genişleyici para politikasını sigorta olarak kullandığı bir dünyayı satın alıyorlar.

New York Fed Başkanı Williams’ın ekonomide işler kötüye gitmeye başlayınca merkez bankalarının faizi hızla indirip uzun süre düşük tutmasını savunan konuşması sonrası dolar gevşerken, hisse senedi piyasalarında yön yukarı döndü. Daha sonra yapılan açıklamada konuşmanın akademik bir bağlamda yapıldığı, Temmuz toplantısına yönelik bir mesaj içermediği vurgulansa da güvercin etkisi devam etti.

Jeopolitik riskin azalmasını fiyatlayan Türkiye varlıkları dünyadan pozitif ayrışmaya devam ediyor. Hisse senedinden, tahvile, CDSten, dövize tüm varlık gruplarında en iyi performans gösteren gelişmekte olan piyasalar arasında yer alıyoruz.

Başkan Trump’ın yaptırımlarla ilgili ılımlı açıklamaları sonrası Borsa İstanbul’un %1,0’e yakın yükselişle açılmasını bekliyoruz. 100.600 direncini kıran Borsa İstanbul 100,000 - 106.000 bandında yeni bir işlem bandına yükseldi.

Son dönemde yaşanan tepki alışlarına rağmen Türkiye varlıklarındaki risk primi halen çok yüksek. ABD ile ilişkilerin normalleşmesinin jeopolitik riskleri azaltarak Türkiye piyasalarındaki yükselişi kısa vadede destekleyeceğine inanıyoruz.

10:54 itibariyle Brent Petrol Eylül 2019 kontratı 62,67$ ve Ekim 2019 kontratı 62,37$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Melih Bora Delier