İş Varant Raporu: İş Varant 11.07.2019 10:18:46

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Raporun canlı haline ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Piyasalar *

Güçlenen global risk iştahı yerel riskleri gölgeliyor...

Dün FED Başkanı Powell’ın kongrede yaptığı konuşmada son para kurulu toplantısından bu yana yaşanan gelişmeleri (yüksek istihdam verisi ve ticaret savaşlarında ateşkes) faiz indirim kararını ötelemek için yeterli görmediğine işaret etmesi, Temmuz ayında 25 baz puanlık bir faiz indirim ihtimalini oldukça güçlendirdi. Finansal koşulların zaten gevşek olduğunu ve faiz indirimlerinin mucize yaratmayabileceği ihtimalini şu an için göz ardı eden piyasalar, bir kez daha Powell’ın mesajlarını coşkuyla karşıladı.

BIST 100 endeksi dün öğleden sonra gelen alımların ardından 99K seviyesinin hemen altında kapanış yaptı. Global risk iştahındaki güçlenme, AB ile petrol arama konusunda, ABD ile de S400 teslimatları konusundaki gerginliği ve bunlar ile ilgili olası yaptırım risklerini gölgeliyor.

Sonrasında saat 15:30 da açıklanacak ABD enflasyon verileri piyasanın seyrini etkileyebilir (beklentilerin üzerinde bir enflasyon verisi faiz indirim beklentisini törpüleyebilir, aksi ise ralliyi güçlendirebilir) . Yurtiçinde Mayıs ayı cari işlemler dengesi (İş Yatırım tahmini : 0.6 milyar dolar fazla) bugünün önemli veri akışı.

10:05 itibariyle Brent Petrol Eylül 2019 kontratı 67,45$ ve Ekim 2019 kontratı 67,09$ seviyesindedir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index
Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx
Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Naz Noyan