İş Varant Raporu: İş Varant 13.06.2019 10:48:37

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Piyasalar *

Merkez Kapıyı araladı...

Dünya borsalarında hızlı yükseliş sonrası kar satışları devam ediyor. Beklentilerden düşük gelen enflasyon verisi sonrası faizler gerilerken hisse senedi piyasalarında satıcılı bir seyir görülüyor. Bozulmaya başlayan risk iştahı ile altın ve yen hafif yükseliyor.

Zayıf ABD enflasyonu sonrası güçlenen Fed faiz indirim beklentisine ve PPK toplantısında faiz indirimine gidilmemesine rağmen Türkiye varlıklarında önemli bir pozitif bir ayrışma görülmüyor. Banka hisselerindeki kar satışları dikkat çekiyor. Merkez Bankası’nın önümüzdeki aylarda faiz indirimi için kapıyı aralaması sıkı para politikasının etkisini sınırlıyor.

ABD ve Avrupa borsalarındaki satışlar ve Başkan Erdoğan’ın S400 alınmayabilir spekülasyonunu net bir şekilde reddetmesi üzerine Borsa İstanbul’un %0,6 gerileyerek 91,900 seviyesindeki destek seviyesini denemesini bekliyoruz.

BDDK’nın elektronik eşya ve havayolu şirketlerindeki kredi kartı taksit sayılarını artırması kararı sonrası Arçelik, Vestel, Vestel Beyaz, THY, Pegasus, Yataş, Indes hisselerinde endekse göre pozitif ayrışma bekliyoruz.


* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Melih Bora Delier