İş Varant Raporu: İş Varant 11.06.2019 10:52:29

Günaydın,

Varant Raporuna aşağıda yer alan "Raporu Göster" butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Piyasalar *

İyimser hava devam ediyor...

Dünya piyasalarında iyimser hava devam ediyor. Meksika’ya konulan vergilerin geri çekilmesi Çin ile son dakika anlaşması olabilir yorumlarını artırarak piyasaları destekledi. Trump’ın eğer G20 toplantılarında ilerleme sağlanamazsa gümrük vergilerinde ilave artış yaparız açıklaması bile risk iştahını azaltamadı.

Türkiye varlıkları gün içi gelen kar satışlarına rağmen yükselişini sürdürüyor. Hisse senedinden, tahvile, döviz kurundan, CDS’e genele yaygın bir yükseliş görülüyor. Sanayi şirketleri geleneği bozarak borsadaki yükselişte öncü rol oynuyor.

ABD ve Avrupa vadelilerindeki yükselişe rağmen Borsa İstanbul’da bugün yatay bir seyir bekliyoruz. ABD’nin Türk pilotların F35 eğitimini durdurması ABD tehdidinin somutlaşmaya başladığını gösteren bir gelişme olarak piyasalarda sınırlı baskı yaratabilir. Çin’de açıklanan teşvik paketi haberi demir çelik hisselerindeki yükselişin devam etmesini sağlayabilir.

* Piyasalar Raporu İş Yatırım Araştırma Bölümünün günlük raporundan alınmaktadır.

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
http://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 - www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Melih Bora Delier