İş Varant | Duyuru 05.06.2018 14:07:46

Merhaba,

Şirketin 01/06/2018 tarihinde KAP’a yaptığı açıklamaya göre, Yapı Ve Kredi Bankası A.Ş. bedelli sermaye artırımı yapmaktadır.

İlgili açıklamaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;
https://www.kap.org.tr/Bildirim/686663

Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. (YKBNK) payında 06/06/2018 tarihinde gerçekleşecek bedelli sermaye artışı (rüçhan hakkı kullandırılarak) nedeniyle İş Yatırım’ın ihraç ettiği YKBNK dayanak varlık üzerine ihraç edilmiş varantların çarpan ve kullanım fiyatlarında Sermaye Piyasası Aracı Notu ‘nun 4.2.4 maddesinde yer alan Ayarlama başlığı altında belirtilen esaslar dahilinde değişiklik yapılacaktır. İlgili dökümanda da belirtildiği üzere ayarlamadaki amaç, sermaye hareketi veya dışsal etkinin oluşması halinde hisse senedinin teorik vadeli fiyatı ile kullanım değeri arasındaki ilişkinin sermaye hareketi veya dışsal etki oluşmadan önceki durumuna getirilmesidir. YKBNK dayanak varlık üzerine yazılmış varantlar ayarlama sayesinde bedelli sermaye artırımından olumlu/olumsuz etkilenmeyeceklerdir.

06/06/2018 tarihinde YKBNK hisse senedi üzerine ihraç edilmiş varantlar güncellenmiş çarpan ve kullanım fiyatlarıyla işlem görmeye başlayacaktır. Güncellenmiş çarpan ve kullanım fiyatları işlem öncesi KAP’a duyurulacaktır.

Sermaye Piyasası Aracı Notu ve Özet dökümanlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;
https://www.isvarant.com/varant-nedir/yasal-dokumanlar.aspx

Varant Karşılaştırma Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varant-karsilastirma.aspx?group=index

Varant Seçer Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/piyasa-analiz/varantsecer.aspx

Varant Hesap/Analiz Ekranına Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/hesaplama-analiz.aspx

Eğitim Videolarına ve Bültenlere Ulaşmak için:
https://www.isvarant.com/video-bulten/videolar/platform-egitim-videolari.aspx

Sorularınız ve geri bildirimleriniz için bize İş Varant Destek Hattından ulaşabilirsiniz. 0 212 350 2300 -www.isvarant.com

Raporu Göster

Analist: Yurtiçi Piyasalar Müdürlüğü